Fitcentrum Strašice

Statistika

Anketa

Zůčasníte se semináře s Filipem Gráznerem?

Ano (0)
 

Ne (0)
 

Možná (0)
 

Novinky

Pravidla chování v posilovně

Po nedávné návštěvě fitka, když jsme přes horu želaza nemohl otevřít ani okno, mě napadlo jestli návštěvníci fitka znají vůbec základní pravidla chování v posilovně. Proto v tomto článku přináším pár pravidel, které bych byl rád kdyby se dodržovali. Myslel jsem, že jsou tyto pravidla samozřejmostí a není je tudíž zapotřebí psát, ale bohužel jsem se mýlil.

Mockrát děkuji za pochopení.

Přibáň Jiří

Pravidla chování v posilovně

1.Vede-li cesta do šatny přes posilovnu, je slušné pozdravit ty, které znáte a přiberte i ty, kteří na Vás upřou pohled, je to slušnost a nic to nestojí. Od zrovna cvičících odpověď neočekávejte.

2.Mezi sériemi si nevyřizovat telefonáty vsedě (vleže) na stroji, když už chcete telefonovat, čiňte tak na chodbě nebo v šatně.

3.Choďte čistí. V posilovně je k dispozici sprcha a nikdo Vám nebrání osprchovat se případně i před cvičením.

4.Větší množství použitého deodorantu taky nemusí být ostatním příjemné.

5.Vezměte si sebou ručník. Ručník by měl být samozřejmě čistý. Používá se k položení na lavičku mezi vás a koženku. Pokud cvičíte na strojích bez ručníku budete za sebou nechávat opocené lavičky, což opravdu není ani slušné ani hygienické. Ručník pak zvládne i pot z Vašeho čela.

6.Dodržujte čistotu a pořádek (např. zmuchlaný papírový kapesník na okně je docela nechutný).

7.Nechoďte naboso nebo v trepkách. Je to nehygienické a také nebezpečné, ve fitku je spousta železa a když Vám nic nespadne na nohu, tak se můžete snadno někde kopnout.

8.Místo na kterém cvičíte můžete označit ručníkem. Není ale slušné někde nechat ručník a jít se někam na 2 a více minut vykecávat, to už si mohl někdo zacvičit.

9.Leží-li někde ručník, asi tam někdo cvičí, počkejte tedy zda někdo přijde než začnete na stanovišti cvičit. Pokud nikdo dlouho nejde holt dejte ručník stranou.

10.V posilovně neblokujte cvičebním náčiní ať už jde o lavičky, stroje, podložky či balóny tím, že na nich sedíte a kecáte.

11.Některé cviky jsou specifické a potřebuji konkrétní stanoviště. Neblokujte je cviky, které můžete cvičit jinde.

12.Pokud někdo požádá, jestli se s námi může u stroje střídat, vyhovte, když to nenaruší nijak Váš trénink, v opačném případě slušně odmítněte.

13.Uklízejte po sobě činky a kotouče zpět do stojanů, sundavejte zátěž ze strojů.

14.U lavičky si nechávejte jen činky, které opravdu potřebujete.

15.Pokládáte -li během cvičení činky na zem, pokládejte je na k tomu určené podložky.

16.S činkami ani stroji se nemlátí.

17.Neřvěte přes celou místnost.

18.Když si někdo zkušenější všimne, že něco děláte špatně a řekne Vám to, tak se nechovejte povýšeně a radu si vyslechněte, pak už se budete moct zařídit jak chcete.

19.Nečumte ženským na abduktoru a adduktoru mezi nohy, a i celkově se hlídejte kam koukáte, rovněž se vyhněte "vtipným" poznámkám.

20.Nelepte žvýkačky na stroje a parapety.

21.V šatně svými svršky zabírejte co nejméně místa.

22.Nezapomeňte při odchodu z fitka zaplatit a vrátit klíč od šatny a sprchy.

 

převzato z www.f-sport.cz

 

Žádné komentáře